Rozwiązania IT
  • Aktualnie znajdujesz się »Strona główna»
  • Audyty infrastruktury sieciowej

Audyty infrastruktury sieciowej

Usługa audytu infrastruktury sieciowej dla Twojej firmy, dzięki któremu będą Państwo mogli sprawdzić czy sieć wciąż jest bezpieczna i wydajna.

Wyślij zapytanie

Bezpieczna, wydajna i stabilna infrastruktura sieciowa w Twojej firmie

Podczas przeprowadzania audytu infrastruktury sieciowej należy pamiętać o paru ważnych kwestiach, które umożliwią jak najlepsze wykonanie oferowanej usługi.

Samo pojęcie audytu rozumiane jest jako kontrola, weryfikacja lub przegląd. W ujęciu informatycznym wiązać się będzie zatem ze sprawdzeniem poprawności wykonania i działania sieci informatycznej. Usługa przeprowadzenia audytu składa się z trzech głównych etapów. Pierwszym z nich jest rozmowa z klientem. Ma ona na celu uzyskanie jak największej ilości informacji o jego oczekiwaniach wobec przeprowadzanych prac i spodziewanych wynikach raportu z audytu. Zobowiązuje również usługodawcę do wykonania zadeklarowanych zadań. Zrozumienie, czego klient oczekuje oraz dokładne wyznaczenie zakresu audytu jest niezwykle ważna i pozwala uniknąć późniejszych nieporozumień. Drugim etapem jest przeprowadzenie w infrastrukturze klienta ustalonych wcześniej zadań. Najczęstszymi zagadnieniami wchodzącymi w skład audytu są:

  • Audyty bezpieczeństwa sieci informatycznej
  • Analiza i zalecenia modernizacyjne infrastruktury sieciowej
  • Analiza środowiska i ocena poprawności konfiguracji urządzeń sieciowych
  • Doradztwo w zakresie wdrożeń nowych rozwiązań IT
  • Zalecenia wstępnego projektowania sieci LAN/WLAN/WAN
  • Weryfikacja aktualnego stanu zabezpieczeń
  • Zalecenia dotyczące systemów monitorowania i zarządzania siecią

Wszystkie powyższe tematy mogą w mniejszym lub większym stopniu zmieniać się w zależności od wymagań postawionych przez klienta. Należy również pamiętać o wyznaczeniu typów urządzeń będących przedmiotem audytu rozumianych pod pojęciem „urządzenia sieciowe”. Po wykonaniu zadeklarowanych zadań należy opracować dokument, w którym zostanie zawarty opis przeprowadzonych prac oraz ich podsumowanie. W związku z tym ostatnim etapem audytu sieci komputerowej jest przygotowanie raportu uwzględniającego jego wyniki i ewentualne zalecenia zmian w infrastrukturze sieciowej klienta.

Strona wykorzystuje pliki Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.