Rozwiązania IT

Wirtualizacja desktopów.

Nieograniczony dostęp
do środowiska pracy


Zapewnienie zdalnego dostępu do plików, danych i aplikacji z dowolnego urządzenia i lokalizacji, zwiększa elastyczność, wydajność oraz efektywność wykorzystania zasobów firmowych, zarówno przez pracowników mobilnych, jak i stacjonarnych.

 • Wirtualizacja desktopowych środowisk pracy (VDI - Virtual Desktop Infrastructure) wykorzystywana jest coraz częściej, szczególnie w dużych przedsiębiorstwach i instytucjach, takich jak szkoły, urzędy, szpitale.
 • Dzięki VDI można sprawnie zarządzać zagrożeniami, zwiększając tym samym bezpieczeństwo danych w organizacji.
 • Rozwiązania VDI pozwalają także na wirtualizację środowiska CAD/PDM w firmach wykorzystujących pracę grupową.
 • Bezpiecznie

  Każdy użytkownik komputera ma dedykowaną maszynę wirtualną, pracującą pod kontrolą hyperwizora. Dla każdego komputera przypisana jest przestrzeń dyskowa, pamięć operacyjna oraz urządzenia peryferyjne. Wszystkie dane zawsze pozostają w strukturze firmy, gdyż są przechowywane są po stronie serwera, a nie stacji roboczej.
 • Mobilnie

  Za sprawą protokołu zdalnego pulpitu, każdy użytkownik uzyskuje dostęp w sieci do swojego desktopu, z dowolnego miejsca, bez konieczności korzystania z jednego urządzenia klienckiego Ponieważ zasoby są scentralizowane, użytkownik może korzystać z tego samego środowiska graficznego, aplikacji i danych na wielu urządzeniach (np. laptop, tablet czy smartfon).
 • VDI jest zorientowana na usługi pulpitu, który obsługuje środowisko graficzne użytkowników na zdalnych serwerach. Dzięki wirtualizacji centralizujemy wszystkie zasoby oraz zarządzanie nimi w jednym miejscu. Zyskujemy wydajne i skalowalne środowisko stacji roboczych, a administrator jest w stanie szybko reagować na potrzeby użytkowników.

  Elastyczne

Korzystaj z pełnej funkcjonalności
rozwiązań do wirtualizacji


 • ZDALNY DOSTĘP DO ZASOBÓW FIRMOWYCH

  Technologia VDI pozwala na bezpieczne połączenie z wirtualnym środowiskiem w każdym miejscu i na każdym urządzeniu. Pozwala to na proste i ekonomiczne dostarczanie desktopów i aplikacji osobom wykonującym pracę zdalną lub firmom outsourcingowym.
 • STANDARYZACJA STANOWISK PRACY

  Wszystkie stacje są stworzone z centralnego obrazu, co daje identyczną konfigurację dla wszystkich stanowisk oraz pozwala na ich łatwe zarzadzanie, bez fizycznej ingerencji.
 • PRACA NA WŁASNYM URZĄDZENIU

  Logowanie do wirtualnego desktopu możliwe jest z każdego urządzenia, wyposażonego w przeglądarkę internetową lub dedykowaną aplikację i dostęp do sieci Internet. Odbywa się to bez konieczności instalowania na nowo oprogramowania, zapewniając komfortową pracę z każdego miejsca.
 • SPÓJNY INTERFEJS I PERSONALIZACJA

  Wirtualny desktop wygląda i jest taki sam, jak zainstalowany lokalnie. Jego interfejs można dostosować do wymogów różnych urządzeń i połączeń. Konfiguracje środowiska systemowego są przechowywane centralnie, co pozwala na dostęp do wszelkich ustawień i aplikacji.
 • OPTYMALIZACJA DYSTRYBUCJI SPRZĘTOWYCH

  Zasoby sprzętowe przydzielane są elastycznie i dynamiczne, w zależności od aktualnych potrzeb użytkownika. Rozbudowa sprzętu nie wymaga ingerencji w urządzenia.
 • SPRAWNE ZARZĄDZANIE ZAGROŻENIAMI

  Dostęp do desktopów z pozycji wirtualnej zapewnia administratorom pełną kontrolę, serwis i obsługę. Rozwiązanie pozwala na prostszą administrację centralizowanymi zasobami, ponadto łatwiej dostarcza się nowe wirtualne desktopy, dokonuje aktualizacji czy wymiany sprzętu.

Twój partner w wirtualizacji


 • Bezpieczeństwo plików, danych i aplikacji

  Wszystkie dane przechowywane są po stronie serwera, a nie stacji roboczej - dzięki temu zawsze pozostają w strukturze firmy. Dodatkowo ułatwione jest wykonywanie kopii zapasowych. Jeśli wszystko działa wirtualnie, nie trzeba martwić się o naruszenie zasad bezpieczeństwa czy kradzież danych, a pracownicy korzystają z bezpiecznego dostępu do swoich aplikacji, poczty e-mail, desktopów oraz danych.
 • Mobilne środowisko biurowe

  Zastosowanie technologii VDI pozwala na dostarczenie aplikacji do dowolnego urządzenia, w tym także do urządzeń mobilnych typu laptop, tablet, smartfon. Co się z tym wiąże, wirtualny pulpit może zostać uruchomiony na każdym systemie operacyjnym użytkownika.
 • Utrzymanie ciągłości biznesowej

  Jeżeli stacja robocza ulegnie awarii, użytkownik może się zalogować do swojej stacji wirtualnej z dowolnego urządzenia, w dowolnym miejscu i uzyskać dostęp do desktopu w takim stanie, w jakim go zostawił.
 • Skalowalność i elastyczność

  W sytuacji zwiększonego zapotrzebowania na nowe zasoby, administrator IT jest w stanie szybko odpowiedzieć na potrzeby użytkowników i rozbudować środowisko o nowe serwery. Wszystko odbywa się z poziomu aktualnie skonfigurowanej konsoli zarządczej, co pozwala na centralne zarządzanie zasobami.
 • Mniejsze koszty operacyjne

  Dzięki centralizacji sprzętu, administracja oraz zarzadzanie sprzętem może odbywać się zdalnie lub w centrali firmy, bez potrzeby indywidualnego konfigurowania sprzętu bezpośrednio przy stanowisku pracownika lub naprawy w różnych lokalizacjach. Jest to znaczące usprawnienie, zwłaszcza w procesie wprowadzania nowych pracowników do firmy, podczas otwierania nowego biura, a także przeniesienia części działań poza granice kraju.

Partnerstwa


Wspierają nas najlepsi w branży IT


Firma SANSEC Poland jest oficjalnym partnetrem rozwiązań oraz produktów VMware o statusie Premier Solution Provider oraz Microsoft o statusie Microsoft Gold Partner.

Współpraca z obiema firmami i poziom kompetencji naszego zespołu pozwala na realizację najbardziej złożonych projektów dając jednocześnie naszym Klientom gwarancję osiągnięcia sukcesu.

Strona wykorzystuje pliki Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.