Rozwiązania IT

Sieci Wi-Fi i pomiary
propagacji fal radiowych

Zbuduj z nami
firmową sieć WLAN


Sieci Wi-Fi 2,4 oraz 5 GHz są najczęściej wykorzystywanym środkiem komunikacji bezprzewodowej na świecie. Zbudowanie wydajnej sieci firmowej na terenie hal magazynowych, zakładów produkcyjnych czy biurowców, która zapewni nieprzerwany dostęp do danych, w każdym miejscu w firmie, zależy od dokładnego wykonania pomiarów propagacji fal radiowych i konfiguracji punktów dostępowych.

 • Dostęp do Internetu w każdym momencie czy łączenie się z siecią firmową za pomocą prywatnych urządzeń to już standard. Gdy sieć jest poprawnie zbudowana i zabezpieczona, gwarantuje stabilne i wydajne łącze danych. Znikają wówczas sterty kabli w biurze, a rozbudowa sieci i dołączenie kolejnego użytkownika przebiega sprawnie i bez komplikacji.
 • Profesjonalnie zbudowana sieć Wi-Fi, wykorzystuje właściwą ilość i odpowiednie rozmieszczenie punktów dostępowych, przez co zapewnia bardzo dobre pokrycie sygnałem i niezakłóconą transmisję danych. Dlatego, podczas projektowania sieci, korzystamy z wyspecjalizowanego oprogramowania i sprzętu pomiarowego.
 • Chcesz zbudować sieć bezprzewodową np. w biurze, hotelu, szpitalu, szkole, hali produkcyjnej czy magazynie? Wykonamy pomiar propagacji fal radiowych, zaprojektujemy i wdrożymy sieć WLAN w Twojej firmie. Jeśli masz problem z konfiguracją i serwisem istniejącej sieci - sprawdzimy i poprawimy błędy, tak, aby wszystko działało poprawnie i wydajnie.

Zakres usług

Projekt i budowa sieci WLAN, czyli co robimy krok po kroku


01

Zaczynamy od wizji lokalnej w Twojej firmie, gdzie przeprowadzamy pomiary propagacji fal radiowych, identyfikując przeszkody, które mogłyby zakłócić sygnał. Tworzymy mapy zasięgu, na podstawie których przygotowujemy projekty rozmieszczenia punktów dostępowych. Korzystamy ze specjalistycznego oprogramowania i sprzętu pomiarowego.

02

Nasz projekt zawiera proponowane rozwiązania oraz urządzenia, służymy pomocą w wyborze najbardziej optymalnego wariantu oraz producenta urządzeń. Budujemy sieci w oparciu o punkty dostępowe i kontrolery producentów takich jak Cisco, Meraki, HP, Aruba Networks, Extreme Networks, Fortinet.

03

Instalujemy punkty dostępowe oraz kontrolery sieci bezprzewodowej. Konfigurujemy połączenia i parametry DHCP oraz optymalizujemy parametry fizyczne pracy modułów radiowych. Tworzymy konfigurację logicznych sieci bezprzewodowych dla poszczególnych grup użytkowników, z uwzględnieniem osobnych nazw sieci SSID.

04

Na podstawie poglądowej mapy zasięgu, określamy, w jakich obszarach jest osiągalny sygnał i tym samym, gdzie istnieje miejsce potencjalnego ataku. Zabezpieczamy dostęp do sieci WLAN, konfigurujemy dostęp gościnny i integrujemy z systemami zewnętrznymi. Wdrażamy systemy typu NAC i integrujemy je z siecią bezprzewodową.

05

Kolejny etap to konfiguracja sieci bezprzewodowej pod kątem współpracy z systemem telefonii IP (roaming, kształtowanie ruchu – QoS) oraz integracja z systemami lokalizacji obiektów. Na koniec, wdrażamy systemy do zarządzania sieciami bezprzewodowymi w Twojej firmie.

06

Zajmujemy się także konfiguracją i serwisem istniejącej sieć WLAN. Z doświadczenia wiemy, że łatwo jest powiesić Access Pointa, ale trudniej jest zagwarantować, by wszystko działało dobrze i wydajnie. Gdy pojawiają się problemy z konfiguracją i serwisem sieci, zajmujemy się sprawdzaniem i poprawianiem błędów.

 •  
 •  
 •  
 •  

Projektowanie

Dlaczego warto wykonać pomiary propagacji fal radiowych?


Pomiary są bardzo ważne w kontekście optymalnego rozmieszczenia punktów dostępowych. Pozwalają zaoszczędzić na ich ilości oraz zapewnić łączność bezprzewodową na wymaganym poziomie, tak aby zagwarantować płynną transmisję danych w Twojej firmie.

Dokładne pomiary to podstawa dobrze wykonanego projektu

Źle zaprojektowana sieć Wi-Fi to taka, w której wykorzystano niewłaściwe punkty dostępowe. Jest ich albo zbyt mało, są nieprawidłowo rozmieszczone czy też źle skonfigurowane. W efekcie sieć nie jest wydajna i pojawiają się liczne zakłócenia.

Mierzymy zasięg oraz jakość usług, a za pomocą specjalistycznego oprogramowania tworzymy mapy zasięgu. Na bazie rezultatów, wyznaczamy optymalne pozycje oraz konfiguracje punktów dostępowych. W projekcie uwzględniamy pojemność sieci, czyli ilość użytkowników jaka będzie w danej przestrzeni korzystać z Wi-Fi. Jest to jeden z najważniejszych paramentów, ponieważ zbytnie obciążenie jednego Access Pointa dużą ilością hostów, może powodować spore problemy w sieci. Pomiary powtarzamy aż do osiągnięcia zadowalających rezultatów. Ewentualne “białe plamy” na mapach zasięgu, eliminujemy poprzez wykorzystanie odpowiednich anten kierunkowych.

X

Wydajna i bezpieczna sieć - prawidłowa konfiguracja

Sieć bezprzewodowa ze względu na swój rozproszony charakter i rozsyłanie fal radiowych w eter, to obszar, w którym trudno kontrolować, w jakich miejscach jest do niej dostęp. Włamywacz może podsłuchać transmisję, pozyskując hasła i inne dane wrażliwe. Może także w czasie rzeczywistym je modyfikować, wpływając na działanie aplikacji na serwerze, która może w takiej sytuacji wykonać nieautoryzowaną akcję.

Projektując dostęp do firmowej infrastruktury IT poprzez sieci bezprzewodowe, musisz pamiętać, że wiele zagrożeń wynika głównie z błędnej konfiguracji. Tworząc poglądową mapę zasięgu, pokażemy Ci, w jakich obszarach jest osiągalny sygnał i tym samym istnieje miejsce potencjalnego ataku na sieć bezprzewodową. Pozwoli to zastosować właściwą politykę bezpieczeństwa i poufną transmisję danych.

X

Sprawdzone oprogramowanie i sprzęt pomiarowy

Wykonując pomiary propagacji fal radiowych, bazujemy na zdobytym przez lata doświadczeniu w projektowaniu i budowie sieci WLAN oraz korzystamy z wyspecjalizowanego oprogramowania. Dzięki temu możliwe jest wykrycie wszystkich źródeł sygnału, które mogą zakłócać pracę sieci Wi-Fi i opracować optymalne rozwiązanie dla potrzeb Twojej firmy.

X

Czy wiesz, co może zakłócać działanie sieci WLAN w Twojej firmie?

 • Działanie sieci WLAN w Twojej firmie mogą skutecznie zakłócać urządzenia Bluetooth, takie jak np. myszy bezprzewodowe czy telefony komórkowe, gdyż korzystają z tych samych częstotliwości co sieć typu B/G/N.
 • Podobnie wygląda sytuacja z popularnymi w każdej firmie kuchenkami mikrofalowymi, przy czym zasięg oddziaływania zakłóceń jest tu większy.
 • Kamery bezprzewodowe, głośniki, klawiatury, przewody i urządzenia elektryczne, mogą w pewnych sytuacjach osłabiać sygnał Wi-Fi.
 • Materiały użyte do budowy ścian budynku, akwaria z rybkami czy lustra – te elementy mogą tłumić albo wręcz odbijać sygnał Wi-Fi.
 • Gdy na niewielkiej przestrzeni jest bardzo dużo sąsiadujących ze sobą sieci Wi-Fi, mogą pojawić się zakłócenia w transmisji danych.
 • Wiele innych źródeł, które mogą zakłócać pracę sieci w Twojej firmie, a których identyfikacja jest możliwa tylko przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi.
X

Korzyści

 • Bezpieczna sieć WLAN

  Zbudujesz bezpieczną i wydajną sieć WLAN w Twojej firmie, zwłaszcza w miejscach, gdzie nie ma możliwości pociągnięcia kabli z zasilaniem.
 • Płynna transmisja danych

  Zapewnisz łączność bezprzewodową na wymaganym poziomie, tak aby każdemu w Twojej firmie zagwarantować niezakłóconą i płynną transmisję danych.
 • Wydajna komunikacja

  Wykryjesz wszystkie źródła sygnału, które mogą zakłócać pracę sieci Wi-Fi - urządzenia Bluetooth, telefony bezprzewodowe, kuchenki mikrofalowe, kamery wideo i inne. Zidentyfikujesz i poprawisz błędy, tak aby wszystko działało poprawnie i wydajnie.
 • Swobodny dostęp

  Zapewnisz mobilny dostęp do sieci w Twojej firmie, z której będzie można korzystać w każdym momencie, także za pomocą prywatnych urządzeń, zapewniając poufną transmisję danych.
 • Elastyczność w rozbudowie

  Będziesz mógł szybko rozbudować sieć i sprawnie dołączyć do niej kolejnego użytkownika.
 • Optymalizacja zasobów

  Na podstawie poprawnie przygotowanego projektu, uwzględniającego Twoje możliwości, dobierzesz właściwy sprzęt i prawidłowo skonfigurujesz oprogramowanie.

Strona wykorzystuje pliki Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.