Rozwiązania IT
  • Aktualnie znajdujesz się »Strona główna»
  • ITewolucja na Politechnice Lubelskiej: Microsoft Azure i Office 365

ITewolucja na Politechnice Lubelskiej: Microsoft Azure i Office 365

Właśnie zakończyliśmy warsztaty z zakresu Microsoft Azure i Office 365, które tym razem poprowadziliśmy się na Politechnice Lubelskiej. Warsztaty zorganizowaliśmy wspólnie z firmą Microsoft i Centrum Informatycznym Politechniki Lubelskiej. Warsztaty poprowadzili nasi przedstawiciele – Marcin Chrzęst, Microsoft Cloud Solutions Engineer i Łukasz Kaźmierczak, Microsoft Engineer Team Leader, którzy łącząc teorię z praktyką, pokazali, jakie korzyści dla organizacji płyną z wykorzystania rozwiązań chmurowych.

Microsoft Azure: integracja zasobów i wiedzy

Naszym celem było pokazanie jak przy wykorzystaniu jednej platformy usług w chmurze, można działać bez ograniczeń, czyli uruchomić, zarządzać i monitorować maszyny wirtualne, bazy danych SQL i różne aplikacje, tworzyć kopie zapasowe i przywracać dane po awarii. Uczestnicy samodzielnie testowali działanie platformy, wykonując ćwiczenia z zakresu Azure SQL, Storage, VMs i App Services. Zajęcia o charakterze prezentacyjno-wykładowym połączone z praktyką, pozwoliły zaprezentować zaawansowane możliwości i zintegrowane narzędzia platformy Azure, zapewniające bezpieczeństwo danych przetwarzanych w chmurze (tj. zabezpieczenia, ochrona prywatności, przejrzystość i poziom zgodności).

Codzienna organizacja pracy z Office 365

Kolejnym celem, który realizowaliśmy w trakcie warsztatów, była prezentacja możliwości jakie daje Office 365. Nasi eksperci przeszkolili uczestników z zakresu administracji i wykorzystania tej usługi w organizacji. Następnie omówiliśmy dostęp do usług serwerowych Exchange Online (poczta biznesowa), SharePoint Online (współdzielenie plików) oraz Skype for Business (komunikacja).

Narzędzia do badań naukowych i edukacji

Rozwiązania chmurowe pozwalają przede wszystkim działać elastycznie, szybko i skutecznie, zapewniając dostęp do wymaganych zasobów do potrzeb organizacji, co wpływa na realizacje projektów badawczych, dzielenie się wiedzą i analizę danych. Nowe technologie to także wachlarz narzędzi do komunikacji, które usprawniają współpracę na każdym poziomie organizacji.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom za poświęcony czas i udział w dyskusji. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach, o których będziemy na bieżąco informować na http://itewolucja.pl/!

« powrót

Strona wykorzystuje pliki Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.