Rozwiązania IT
  • Aktualnie znajdujesz się »Strona główna»
  • Warsztaty z zakresu Microsoft Azure na Politechnice Śląskiej

Warsztaty z zakresu Microsoft Azure na Politechnice Śląskiej

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które brały udział w warsztatach pt. Wprowadzenie do Microsoft Azure Infrastructure as a Service, które zorganizowaliśmy wspólnie z firmą Microsoft. Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach, przeobraziło się w przestrzeń, gdzie świat nauki i biznesu dyskutował o modelach rozwiązań dostępnych w postaci usług chmurowych.

Microsoft Azure Infrastructure as a Service eliminuje wydatki inwestycyjne związane z zakupem sprzętu i oprogramowania oraz konfigurowaniem i działaniem lokalnych centrów danych. Większość usług chmury obliczeniowej jest obsługiwana samodzielnie i udostępniana na żądanie, więc nawet ogromne ilości zasobów można zapewnić w kilka minut. Dzięki temu przedsiębiorstwa są bardzo elastyczne i nie muszą planować pojemności. Jedną z korzyści płynących ze stosowania usług chmury obliczeniowej jest możliwość elastycznego skalowania, czyli zapewnianiem odpowiedniej ilości zasobów IT w danym czasie. Pokazaliśmy jak tworzyć maszyny wirtualne, jak nimi zarządzać i monitorować oraz co istotne: jak tworzyć kopie zapasowe i przywracać dane po awarii. W trakcie dyskusji, skupiliśmy się także na takich zagadnieniach jak IoT, Machine Learning, Cognitive Services oraz Big Data.

Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach, o których będziemy na bieżąco informować na www.itewolucja.pl!

 

« powrót

Strona wykorzystuje pliki Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.