Rozwiązania IT

Bezpieczeństwo IT

Czy firmowe dane są dla Ciebie ważne? Jeśli tak, zadbaj o nie jak o ważne Ci osoby. Spraw aby zawsze były bezpieczne.

Utrzymanie bezpieczeństwa firmowych danych jest dzisiaj trudniejsze niż kiedykolwiek. Ataki skierowane są już nie tylko na tradycyjnie najbardziej zagrożone sektory gospodarki, takie jak bankowość czy przemysł, ale dotyczą wszystkich organizacji - szczególnie małych i średnich firm, w których budżety przeznaczone na ochronę IT są ograniczone.

Według badania Center for Strategic and International Studies (CSIS), każdego roku działania cyberprzestępców powodują straty w wysokości 445 miliardów dolarów. Powszechnie dostępne dane i statystyki otwierają oczy na skalę problemu:

  • Z badania przeprowadzonego na potrzeby raportu „W obronie cyfrowych granic" wynika, że w 2015 r. ponad połowa firm w Polsce odnotowała nie mniej niż 6 cyberataków w ciągu roku.
  • Zanotowane w Polsce w 2015 r. incydenty naruszenia informacji w 33% przełożyły się na straty finansowe, w 31% na ujawnienie lub modyfikację danych, a w 16% na utratę reputacji.
  • 4% polskich firm w wyniku cyberataków straciło ponad 1 mln zł, a 5% odnotowało przestój w działalności dłuższy niż 5 dni.

Skuteczne zabezpieczenie firmowych danych wymaga podejścia do bezpieczeństwa jak do procesu. Cyklicznie przeprowadzane testy bezpieczeństwa pomogą dostosować infrastrukturę IT do nowych zagrożeń, a prawidłowo skonfigurowana i zintegrowana gama dostępnych rozwiązań chroni przed całym ich spektrum.Nasi Partnerzy